Jaapani kokakunst


Sellest aastast saab JAFF’i raames tutvuda lisaks Jaapani filmikunstile ka tõusva päikese maa kultuuri ja kommetega. Teadupoolest parimaks viisiks võõra kultuuri tundma õppimiseks on tutvuda selle köögiga.

Jaapani rahvaköögist on meile teada vast ainult sushi ja nuudlid, kuid jaapani köök on tegelikult märgatavalt rikkalikum. JAFF’i raames näitame filme, mis viivad meid Korea saartel elavate jaapanlaste juurde, kelle köögis on tunda Taiwani aktsenti. Avaldame misso-suppi  valmistamise saladusi ning lõpetuseks külastame kuulsat Tokyo kalaturgu, kus selgitame välja miks on sealne sushi maailma parim. Reisi Jaapani toidumaailma alustame me filmist „Ema, mis meil süüa on?“.

Kõigi kolme kulinaarfilmi vaatanute vahel loositakse välja Jaapani kööginugade komplekt, Tallinna kalaturu kinkekaart ning Tallinnas asuvate jaapani restoranide kinkekaardid.

Loosis osalemiseks täida kupong ja märgi vaadatud film Solaris keskuse 2.korrusel olevas JAFF’i infolauas. Hoia pilet festivali lõpuni alles, sest õnn võib naeratada just sulle!

Kokandusprogrammi filmidega tutvumiseks vajuta plakatitel!

     

JAFFi sõbrad